Gdzie na narty w Austrii?

Największe pasmo górskie w środkowej Europie ma około 1200 km długości i 200 km szerokości. Alpy zajmują powierzchnię blisko 200 000 km2. To doskonałe miejsce do spędzenia urlopu o każdej porze roku, jednak najbardziej znane wśród narciarzy. Alp to niezliczone stoki narciarskie i takie skojarzenie od razu nasuwa się miłośnikom białego szaleństwa. Setki kilometrów świetnie przygotowanych tras zachwycają narciarzy od lat. Dojazd w Alpy jest bardzo łatwy: można dotrzeć na narty w Alpach samolotem (do Monachium, Innsbrucka lub Salzburga), samochodem bądź pociągiem.

5. Val Gardena

Oferuje ponad 500 km tras, a w regionie znajduje się największa połonina w Europie- Seiser Alm. To w tym rejonie odbywa się Puchar Świata w narciarstwie alpejskim i najdłuższy slalom gigant na świecie.

images

4. Obertauern

W regionie Obertauern czekają głównie łatwe i średnio-trudne trasy o łącznej długości ponad 100 km. Niektóre z nich kończą się bezpośrednio we wsi. Odległości są niewielkie, a system wyciągów i kolejek dobrze przemyślany. Ekscytujące wydarzenia na otwarcie i zakończenie sezonu, zróżnicowana gastronomia z autentycznymi schroniskami górskimi i różnorodnymi ofertami après-ski sprawiają, że Obertauern jest w czołówce najlepszych terenów narciarskich w Alpach.

3. Saalbach

Jeśli chodzi o regiony narciarskie w Alpach, to Saalbach, oferujący 270 km tras, 70 wyciągów i 60 górskich chat jest jednym z najpopularniejszych. Imprezy, które się tam odbywają, są legendarne: "Rave on Snow" i Freeride World Tour cieszą się wielkim powodzeniem. Dzięki połączeniu korzystnej lokalizacji i najnowocześniejszych systemów sztucznego naśnieżania zabawa na stoku gwarantowana jest do wiosny. To raj dla narciarzy klasycznych i freeriderów. Jeśli chodzi o Alpy i stoki narciarskie, to te w Saalbach są zróżnicowane pod względem trudności. Poza nartami jest co robić: są szlaki turystyczne, tory saneczkowe i SkiMovie.
image

2. Tyrol Skijuwel

Absolutny hit wyjazdów narciarskich, nie bez powodu nazywany klejnotem Alp. 110 km tras, trzy atrakcyjne Snow Parki i Fun Parki są gwarancją aktywnego wypoczynku. Większość tras jest łatwych, ale są i takie dla zaawansowanych i profesjonalistów. Znajdziemy tam nawet bezpłatne Wi-Fi.

1. Passo Resia- Silvretta

90% tras narciarskich znajduje się na wysokości ponad 2000 m, co gwarantuje doskonałe warunki aż do późnej wiosny. Koncerty "Top of the Mountain" cieszą się ogromną sławą i popularnością. Wysokiej jakości trasy łączą dolinę Paznaun w Austrii z Samnaun w Szwajcarii. Kolejki górskie Silvretta Arena są nowoczesne, ultraszybkie i należą do crème de la crème wśród wyciągów. Stoki są dość wymagające i obiecujące, szczególnie dla zaawansowanych narciarzy. Zastanawiając się, gdzie na nartach w Austrii najlepiej spędzisz czas, weź pod uwagę oczekiwania, możliwości finansowe oraz poziom zaawansowania. Niektóre trasy mogą być dla Ciebie zbyt łatwe lub za trudne. Na szczęście większość lokalizacji posiada zróżnicowane trasy, na których świetnie spędzi czas cała rodzina, niezależnie od umiejętności.
Zarezerwuj wyjazd